5 filmów romantycznych nie tylko dla kobiet

Miłość to wdzięczny temat chętnie wykorzystywany od wieków we wszelkich dziedzinach sztuki. Od literatury, przez rzeźbę i malarstwo aż po kinematografię. Jeśli chodzi o tę ostatnią, często mówi się żartobliwie, że filmy romantyczne to wyciskacze łez przeznaczone głównie dla kobiet. Tymczasem ten bardzo popularny gatunek może być świetnym źródłem relaksu dla obu płci. Lekki, niejednokrotnie nieco oderwany od rzeczywistości, ale też pełen wzruszeń, pięknych historii i pozytywnych zwrotów akcji. A jeśli jeszcze do tego dodamy nutkę humoru, otrzymamy połączenie idealne. Prezentujemy pięć tytułów, które rozbawią, wzruszą i pozwolą miło spędzić czas.

  1. Pretty Woman”, reż. Garry Marshall (1990)

Zaczynamy od filmu kultowego, który zdecydowanie warto znać. To zderzenie dwóch zupełnie różnych światów. Ona – pani lekkich obyczajów, prosta dziewczyna bez wykształcenia i pieniędzy. On – bogaty, wpływowy biznesmen, któremu nie obce są luksusy. Przypadek stawia ich na swojej drodze i staje się początkiem pięknej znajomości, która z czasem przeradza się w głębsze uczucie.

Źródło: vod.pl

  1. Notting Hill”, reż. Roger Michell (1999)

Rozwiedziony właściciel małej księgarni przy Notting Hill żyje skromnie i gnieździ się w niewielkim domku z ekscentrycznym współlokatorem. Pewnego dnia w jego sklepie zjawia się znana aktorka. To spotkanie staje się początkiem znajomości obfitującej we wzloty i upadki, ale przede wszystkim przeradzającej się we wspaniałe uczucie.

Źródło: kobieta.pl

  1. Czego pragną kobiety”, reż. Nancy Meyers (2000)

Nick to pewny siebie specjalista od reklamy, skupiony wyłącznie na sobie i przekonany o swojej nieomylności i uroku osobistym, któremu nikt się nie oprze. Życie karierowicza zostaje wywrócone na głowie, kiedy w firmie pojawia się nowa szefowa i zaczyna kobiecą rewolucję. Wtedy na skutek nieszczęśliwego wypadku Nick zaczyna słyszeć myśli kobiet. Co z tego wyniknie? Zobaczcie sami.

Źródło: programtv.naziemna.info

  1. Dwa tygodnie na miłość”, reż. Marc Lawrence (2002)

Lucy jest młodą, ambitną prawniczką, której szczególnie bliskie są sprawy społeczne. Podczas jednej z takich spraw, na swojej drodze spotyka Georga – wpływowego milionera, który zatrudnia Lucy w swojej korporacji. Dziewczyna staje się jego prawą ręką, bez której nie potrafi podjąć nawet najprostszej decyzji. W końcu zmęczona Lucy składa dwutygodniowe wypowiedzenie. Czy ten czas wystarczy, żeby oboje zdali sobie sprawę z tego, co ich łączy?

Źródło: telemagazyn.pl

  1. Bezsenność w Seattle”, reż. Nora Ephron (1993)

Podczas podróży na wigilijną kolację, dziennikarka Annie słyszy w radiu apel małego chłopca, zmartwionego o swojego tatę, który czuje się bardzo samotny po śmierci żony. Do rozmowy zostaje włączony ojciec chłopca i na antenie zaczyna opowiadać o swoich uczuciach. Annie jest tak poruszona tymi słowami, że pomimo dzielącej ich odległości postanawia odnaleźć mężczyznę.

Źródło: kinotv.pl

Ułatwienia czytelności