W ostatnim czasie nasze życie bardzo się zmieniło. Domowa izolacja i ograniczone kontakty z otoczeniem utrudniły nam wszystkim kontynuowanie ulubionych aktywności czy realizację pasji.
Z dnia na dzień przestały działać kluby seniora i Uniwersytety Trzeciego Wieku w formie, jaką jeszcze do niedawna znaliśmy.
Seniorzy, pozostając w domu, nie powinni być pozbawieni swoich dotychczasowych zajęć. Czas spędzony w domu nie powinien być pozbawiony możliwości rozwoju czy rozrywki.
Tworząc Akademię chcemy zapełnić tę lukę. Zaproponować miejsce spotkań z ludźmi i rozwijania pasji bez wychodzenia z domu.

Akademia to platforma, gdzie można nauczyć się czegoś nowego, podsłuchać ciekawostek i porad, porozmawiać ze specjalistami w różnych dziedzinach.

Będziemy udostępniać kursy, wykłady i webinary. Czym różnią się te formy? Wszystko opisaliśmy w Słowniku.
Codziennie będą udostępniane kolejne materiały, z których będzie można dowolnie korzystać.
Tygodniowy program aktualizowany w każdy poniedziałek ułatwi poruszanie się po platformie i podejmowanie decyzji, w których kursach czy spotkaniach chce się wziąć udział.

Słownik

Społeczność Akademii ABC

Wszyscy Członkowie Akademii ABC.

Kurs

Cykliczny proces szkoleniowy, dotyczący jednego tematu, zagadnienia, dostępny dla Członków Akademii ABC. Kurs złożony jest z kilku modułów (webinarów, wykładów). 

Webinar

Szkolenie on-line, prowadzone „na żywo” przez trenera, podczas którego uczestnicy w czasie rzeczywistym mogą komunikować się z prowadzącym za pomocą chatu (pisemnych komunikatów). Uczestnictwo w webinarze wymaga rejestracji (zobacz film instruktażowy).

Wykład

Nagranie materiału edukacyjnego, które można odtworzyć (oglądać, zatrzymać, cofnąć) w dogodnym dla użytkownika czasie.

Warsztaty

Forma edukacji (webinar lub wykład), wzbogacona o aktywny udział uczestników (wykonywanie poleceń, prostych zadań czy ćwiczeń)