O Akademii ABCSenior.com

Image

W ostatnim czasie nasze życie bardzo się zmieniło. Domowa izolacja i ograniczone kontakty z otoczeniem utrudniły nam wszystkim kontynuowanie ulubionych aktywności czy realizację pasji. Z dnia na dzień przestały działać kluby seniora i Uniwersytety Trzeciego Wieku w formie, jaką jeszcze do niedawna znaliśmy.

Seniorzy, pozostając w domu, nie powinni być pozbawieni swoich dotychczasowych zajęć. Czas spędzony w domu nie powinien być pozbawiony możliwości rozwoju czy rozrywki. Tworząc Akademię chcemy zapełnić tę lukę. Zaproponować miejsce spotkań z ludźmi i rozwijania pasji bez wychodzenia z domu.

Akademia to platforma, gdzie można nauczyć się czegoś nowego, podsłuchać ciekawostek i porad, porozmawiać ze specjalistami w różnych dziedzinach.

Będziemy udostępniać kursy, wykłady i webinary. Czym różnią się te formy? Wszystko opisaliśmy w Słowniku. Codziennie będą udostępniane kolejne materiały, z których będzie można dowolnie korzystać.

Tygodniowy program aktualizowany w każdy poniedziałek ułatwi poruszanie się po platformie i podejmowanie decyzji, w których kursach czy spotkaniach chce się wziąć udział.

Image

KURS

Cykliczny proces szkoleniowy, dotyczący jednego tematu, zagadnienia, dostępny dla Członków Akademii ABC. Kurs złożony jest z kilku modułów (webinarów, wykładów).

WEBINAR

Szkolenie on-line, prowadzone „na żywo” przez trenera, podczas którego uczestnicy w czasie rzeczywistym mogą komunikować się z prowadzącym za pomocą chatu (pisemnych komunikatów). Uczestnictwo w webinarze wymaga rejestracji (zobacz film instruktażowy).

WYKŁAD

Nagranie materiału edukacyjnego, które można odtworzyć (oglądać, zatrzymać, cofnąć) w dogodnym dla użytkownika czasie.

WARSZTAT

Forma edukacji (webinar lub wykład), wzbogacona o aktywny udział uczestników (wykonywanie poleceń, prostych zadań czy ćwiczeń)

Ułatwienia czytelności