CENTRUM INTEGRACJI I EDUKACJI PROWADZONE PRZEZ KRAJOWY INSTYTUT GOSPODARKI SENIORALNEJ

KIGS i Allegro wspierają seniorów w zakupach online

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej rozpoczął współpracę z Allegro- najpopularniejszą platformą sprzedażową w Polsce. Pierwszym wspólnym krokiem jest uruchomienie bezpłatnej infolinii (616 271 777) dla seniorów, służącej wsparciem w zakupach online.

KIGS od lat analizuje różne sfery życia starszych pokoleń, w tym preferencje zakupowe. Rzeczywistość w ostatnim czasie zmienia się bardzo dynamicznie, przenosząc nasze codzienne funkcjonowanie do sieci. Korzystanie z zasobów Internetu może być prawdziwym wyzwaniem dla osób 55+, które zamknięte w domach zostały niejako zmuszone do podążania za tymi zmianami. Łącząc siły z Allegro, jeszcze skuteczniej możemy pomagać seniorom w korzystaniu z możliwości, jakie oferuje nam Internet i walczyć z ograniczeniami cyfrowymi.

Infolinia Allegro to odpowiedź na bieżące potrzeby pokolenia silver i walka z wykluczeniem konsumenckim. Gotowi do pomocy w obsłudze platformy zakupowej konsultanci czekają na telefony codziennie, 7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00 – 20:00. Z ich pomocą każdy może przejść krok po kroku proces zakupu, uzyskując po drodze odpowiedzi na nurtujące go pytania. Od założenia konta na platformie Allegro, aż po dokonanie płatności za zamówienie. Warto podkreślić, że konsultanci nie wyręczą nas w dokonaniu zakupu, ale dokładnie wytłumaczą każdy etap i rozwieją wszelkie wątpliwości, tak aby następnym razem kupujący mógł poradzić sobie sam, a zakupy przez Internet stały się przyjemnością. Skorzystanie z infolinii może być doskonałym pierwszym krokiem do rozpoczęcia przygody w świecie zakupów online.