Zapraszamy do zapoznania się z materiałami do obejrzenia

„Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20 czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.”

Henry Ford

Czy senior jest konsumentem?

Porady prawne zawsze są w cenie. Grzegorz Miś – Rzecznik konsumentów z Wrocławia radzi seniorom w wielu kwestiach związanych z bezpiecznym kupowaniem. Jak bezpiecznie zawierać umowy i na co zwracać uwagę?

Obejrzyj materiał

O bezpiecznym kupowaniu

Czy słyszeli Państwo o pokazach kołder lub garnków? Na pewno. Czy zdarzyło się Państwu kupić coś na takim pokazie? Nie zawsze są to trafione lub bezpieczne zakupy. Prawnik wyjaśnia wszystkie zawiłości związane z tym tematem.

Obejrzyj materiał

Jak sprzedawcy wprowadzają nas w błąd?

Skąd wiemy na pewno, że osoba w białym kitlu opisująca skuteczność produktu lub leku jest rzeczywiście lekarzem? A jak sprawdzić, czy towar opisywany jako produkt polski na pewno nie został wyprodukowany w dalekiej Azji?
O tym, w jaki sposób i po co nieuczciwi sprzedawcy wprowadzają nas w błąd opowiada nasz prawnik.

Obejrzyj materiał

Eksperci Orange dla Seniorów

Obecnie wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez smartfona. Nic dziwnego, coraz więcej codziennych spraw możemy (a niekiedy nawet musimy) załatwiać zdalnie. Poza kwestiami urzędowymi, te małe urządzenia mogą

Obejrzyj materiał

Słuchowisko “złote lata”

„ZŁOTE LATA”  10- odcinkowe edukacyjne słuchowisko radiowe, którego pomysłodawcą jest Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej. Serial jest częścią kampanii “Senior Znaczy Szacunek”. Scenariusz – Ewa Patrycja Sienkiewicz Realizacja – Teatr Polskiego

Obejrzyj materiał