Świąteczny recykling

Dzień dobry. Postanowiłam poruszyć problem obecny w tysiącach polskich domów po świętach. Mianowicie góry papierów, które zostają po rozpakowaniu prezentów. Od dawna zastanawiałam się, co można z nimi zrobić, żeby dać im drugie życie. Okazuje się, że sposobów na to jest całkiem sporo. Należę do osób, które rozpakowują paczuszki powoli i ostrożnie a papier składają, więc mam naprawdę duże pole do popisu, jeśli chodzi o jego powtórne wykorzystanie. Oto moje, wypróbowane już pomysły:

– Błyszczące folie wykorzystuję do przygotowania dekoracji na Sylwestra. Większe kawałki sprawdzą się idealnie do stworzenia girland, skrawki można pociąć na konfetti. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest tu nasza wyobraźnia.

– Duże, niepogniecione arkusze to wspaniałe okładki do książek i notatników.

– Folie (nie papiery) mogą udekorować świąteczny stół jako podkładki pod talerze. Do ich wykonania będziemy potrzebować też grubszej tektury, którą następnie okleimy folią. W ten sposób pozbędziemy się też części kartonowych opakowań po prezentach.

– Kompozycje do ramek, oklejanie szuflad, półek… Co tylko nam przyjdzie do głowy. Takie drobne szczegóły mogą pięknie odświeżyć wnętrze.

– Dzieci ucieszą się z kolorowych papierów do wydzieranek. Wykorzystując je w ten sposób, pozbędziemy się nawet najmniejszych i najbardziej pogniecionych skrawków.

Barbara (59)

Ułatwienia czytelności