CENTRUM INTEGRACJI I EDUKACJI PROWADZONE PRZEZ KRAJOWY INSTYTUT GOSPODARKI SENIORALNEJ

Uwaga! Służby apelują: oszuści oferują letnie wycieczki w „atrakcyjnych cenach”!

Zbyt piękne, żeby były prawdziwe? Prawdopodobnie dlatego, że nie istnieją. Policja przestrzega przed nieprawdziwymi ofertami wycieczek oraz “super okazjami”, które mogą pozbawić nas ostatnich oszczędności. Planując wypoczynek trzeba zwrócić szczególną uwagę nie tylko na bezpieczeństwo związane z zagrożeniem COVID-19, ale również chronić się przed oszustami, a Ci nie próżnują.

Pogoda dopisuje. Służby apelują o zachowanie bezpieczeństwa nad wodą!

W okresie letnim oferty wycieczkowe wyrastają w witrynach biur podróży jak grzyby po deszczu. Cała sztuka polega na tym, żeby się nie otruć. Bo organizacja wakacji to wielki biznes dla wyłudzaczy – ostrzegają służby i apelują o rozważne planowanie urlopu.

Fałszywe reklamy internetowe, fikcyjne rozmowy, maile oraz smsy oferujące niewiarygodnie niskie stawki zachęcają do rezerwacji wakacji lub zakupu usługi. Jeśli jednak cena jest zbyt atrakcyjna, prawdopodobnie – po prostu – nie jest prawdziwa.

Apelujemy, aby korzystać tylko i wyłącznie z oficjalnych źródeł, oficjalnych firm czy instytucji. Nie odpowiadajmy na niespodziewanie otrzymane smsy i maile, nie otwierajmy również załączonych linków do tych wiadomości, pamiętajmy, że otwierając go możemy stracić wszystkie oszczędności

– zaznacza st. asp. Wioletta Szubska z KGP w Warszawie.

W kolejnej kampanii prewencyjnej Biuro do walki z cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji, Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Europolem, ostrzegają przez nieuczciwymi ofertami internetowymi i zachęcają do podjęcia kilku kroków przed zrealizowaniem rezerwacji.

Sprawdźmy czy strona internetowa korzysta z bezpiecznego systemu płatności, spójrzmy na recenzje danego miejsca, zwróćmy szczególną uwagę na nazwę i domenę witryny. Niewielkie zmiany przypominającej znaną markę mogą skierować nas do zupełnie innej, nielegalnej firmy. A przede wszystkim zachowajmy zdrowy rozsądek.

Źródło: https://bydgoszcz.tvp.pl/49036081/wakacje-z-oszutem