Tworzymy dekoracje ze zdjęć

Fotografie upamiętniające ważne momenty w życiu lub te zupełnie banalne, wywołujące uśmiech na twarzy. Nie ma chyba domu, w którym nie byłoby zdjęć.

A gdyby tak wyjąć je z pudełek i albumów i zacząć tworzyć oryginalne ozdoby, które dodadzą ciepła i spersonalizują nasze wnętrza? Zobaczcie, jak przy niewielkim nakładzie pracy wyeksponować zdjęcia, nie ograniczając się jedynie do tradycyjnych ramek.

Girlanda ze zdjęć

To niezwykle prosta i tania a zarazem efektowna dekoracja. Do jej wykonania będziemy potrzebować sznurka, drewnianych klamerek do bielizny i oczywiście zdjęć. 

Sznurek rozwieszamy na ścianie przy użyciu np. małych gwoździków. Następnie za pomocą klamerek zawieszamy na nim wybrane zdjęcia. Nie musimy się tu ograniczać wyłącznie do fotografii. Naszą dekorację możemy urozmaicić np. karteczkami z ulubionymi sentencjami. Ciekawym pomysłem jest użycie zamiast sznurka lampek choinkowych.
Łączenie różnych formatów

Zwykle wieszamy zdjęcia w sposób uporządkowany, trzymając się jednakowego stylu. A gdyby tak nieco zmienić swoje zasady i zaszaleć z rozmiarami, kolorami i rozmieszczeniem ramek?

Schody do wspomnień

To może niezbyt oryginalny, ale sprawdzony i efektowny pomysł. Wykorzystaj pustą ścianę przy schodach i tam stwórz ekspozycję swoich fotografii.

Wisząca fototapeta

To nieco inna odsłona girlandy. W zależności od wielkości naszej ozdoby, ze sznurka odcinamy kilka kawałków pożądanej długości.  Teraz za pomocą kleju przytwierdzamy zdjęcia do sznurka jedno pod drugim (paski będą wisiały pionowo). Tak przygotowane paski przywiązujemy obok siebie do kija (tu możemy wykorzystać zwykły drewniany kij od szczotki). Całość zawieszamy na ścianie. Naszą girlandę możemy nieco ożywić przeplatając między fotografiami lampki. 

To tak naprawdę tylko kilka pomysłów na dekoracje ze zdjęć. W rzeczywistości jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Aby spersonalizować mieszkanie, można wykorzystać dosłownie wszystko, co odda nasz charakter.

1 komentarz do “Tworzymy dekoracje ze zdjęć”

Możliwość komentowania została wyłączona.

Ułatwienia czytelności