Uśmiechnij się. 5 najlepszych komedii na wieczór

Śmiech to zdrowie! W tym powiedzeniu jest dużo prawdy. Chcąc zadbać o Waszą kondycję, zebraliśmy 5 naszym zdaniem najlepszych komedii, które umilą Wam niejeden wieczór.

  1. „Nietykalni”, reż. Olivier Nakache / Éric Toledano (2011)

Philippe – milioner sparaliżowany w wyniku wypadku, poszukuje osoby do pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Wśród wielu chętnych na to miejsce, pojawia się czarnoskóry chłopak, który niedawno opuścił mury więzienia. I to właśnie on otrzymuje posadę, która staje się początkiem wspaniałej przyjaźni ludzi z zupełnie innych światów.

Źródło: deon.pl
  1. „Forrest Gump”, reż. Robert Zemeckis (1994)

Forrest to chłopiec o wielkim sercu, który urodził się z upośledzeniem umysłowym. Teraz, z perspektywy już dorosłego człowieka poznajemy jego niezwykle barwne życie, w którym zmienia się wiele, poza jednym – miłością do przyjaciółki z dzieciństwa, Jenny.

Źródło: telemagazyn.pl
  1. „Praktykant”, reż. Nancy Meyers (2015)

70-letni wdowiec ma dość nudnego i samotnego życia. Postanawia zmienić swoją codzienność, zatrudniając się jako praktykant w redakcji modowej. Niespodziewanie zaprzyjaźnia się ze swoją przełożoną, młodą i zapracowaną kobietą sukcesu. Okazuje się, że oboje mogą się od siebie wiele nauczyć.

Źródło: wrolimamy.pl
  1. „Dzień świra”, reż. Marek Koterski (2002)

Coś z naszego polskiego podwórka. Adaś Miauczyński – sfrustrowany nauczyciel po czterdziestce. Każdy kolejny dzień staje się dla niego coraz bardziej nieznośny. Te same czynności, Ci sami denerwujący go ludzie, obsesje i świadomość beznadziejnego położenia. Gdzie są granice jego wytrzymałości?

Źródło: kultura.onet.pl
  1. „Dziennik Bridget Jones”, reż. Sharon Maguire (2001)

32-letnia panna z nadwagą i nałogami, trafiająca wyłącznie na niewłaściwych mężczyzn, po kolejnych świętach spędzonych bez tego jedynego postanawia całkowicie zmienić swoje życie. Zaczyna więc prowadzić dziennik, w którym spisuje wszystkie swoje cele, spostrzeżenia i liczne porażki.

Źródło: telemagazyn.pl

Ułatwienia czytelności