10 rzeczy, których nie należy przechowywać w lodówce

Kiedy chcemy jak najbardziej przedłużyć świeżość produktów, zazwyczaj od razu przychodzi nam do głowy lodówka. Tymczasem są rzeczy, dla których przechowywanie w lodówce jest zupełnie zbędne lub nawet im nie służy.

  1. Pomidory – W lodówce tracą swój smak i aromat. Poza tym pod wpływem zimna, na skórce mogą pojawić się przebarwienia.
  1. Ketchup – Ze względu na zawartość octu i konserwantów, ketchup może być przechowywany w temperaturze pokojowej nawet po otwarciu.
  1. Cebula, czosnek – lubią chłodne i ciemne miejsca, ale poza tym ważna jest cyrkulacja powietrza, o którą ciężko w lodówce. Zamiast tego, lepszy będzie koszyczek w ciemnej szafce. W lodówce cebula szybko zacznie mięknąć i pleśnieć.
  1. Chleb – Wiele osób ma nawyk przechowywania chleba w lodówce. Tymczasem to tylko przyspiesza jego wysychanie.
  1. Miód – Niskie temperatury przyczyniają się do krystalizacji miodu. Najlepiej trzymać go w dobrze zakręconym słoiku w szafce bez dostępu światła.
  1. Czekolada – W lodówce czekolada błyskawicznie straci swoje walory smakowe. Dodatkowo, biała czekolada łatwo chłonie zapachy z otoczenia.
  1. Konserwy – Konserwy stworzono po to, by mogły stanowić bezpieczne zapasy na długi czas. Dopóki nie otworzymy puszki, możemy spokojnie przechowywać je w temperaturze pokojowej.
  1. Oleje i oliwy – Płynne tłuszcze (z wyjątkiem oleju lnianego) nigdy nie powinny być przechowywane w lodówce, ponieważ pod wpływem zimna mogą zmętnieć i stracić swój smak. Najlepszym miejscem dla nich będzie chłodna, ciemna szafka.

I z innej beczki:

  1. Baterie – Krąży mit, że niska temperatura zwiększa wydajność baterii. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie i zarówno zbyt niska, jak i zbyt wysoka temperatura skraca żywotność baterii. Przechowujmy je w temperaturze pokojowej.
  1. Lakier do paznokci – Do przechowywania w lodówce nadają się kremy, ale lakiery do paznokci w takim środowisku gęstnieją. Najlepiej przechowywać je w temperaturze pokojowej z dala od światła słonecznego.

Ułatwienia czytelności