Babciu, dziadku… Nudzę się!

Powszechnie przyjęło się stwierdzenie, że dziadkowie przychyliliby nieba swoim wnukom. Nie bez powodu mówi się, że rodzice są od wychowywania a dziadkowie od rozpieszczania. Jednak nawet najbardziej kochającym dziadkom czasem kończą się pomysły, jak uatrakcyjnić wnukom pobyt u nich. Zwłaszcza, kiedy wizyta trwa dłużej niż kilka godzin przy okazji niedzielnego obiadu. Mamy nadzieję, że nasze pomysły na kreatywne zabawy z dziećmi, zapewnią wam długie godziny beztroskiej zabawy.

  1. Jesienne dzieła sztuki

Dzieci uwielbiają zajęcia plastyczne. Wybierzcie się na spacer i zbierzcie kolorowe liście. Przydadzą się do różnego rodzaju wyklejanych kompozycji. Dziewczynkom z pewnością spodoba się zabawa w projektantki mody. Na kartce narysuj modelkę a dzieci niech zajmą się tworzeniem kreacji z liści.

  1. Pytanie goni pytanie

Puść wodze fantazji i pobudź dziecięcą wyobraźnię. Rozpocznij tworzenie niezwykłej historii, np. „Co by było gdybyś umiał latać?” Kontynuuj zadając kolejne pytania w zależności od odpowiedzi malucha.

  1. Domowy teatrzyk

Przygotujcie pacynki, zbudujcie z krzeseł i koca scenę i ogrywajcie scenki. Możecie również sami być aktorami, poprzebieranymi w to, co znajdziecie w szafie. Przed snem doskonale sprawdzi się teatrzyk cieni na ścianie.

  1. Kalambury

Ta popularna zabawa potrafi dostarczyć rozrywki na długie godziny. W zależności od wieku i gustu dziecka, możecie pokazywać lub rysować hasła do zgadywania. Dobrym pomysłem jest też ustalenie drobnych nagród za dobre odpowiedzi.

  1. Pomoc w domu

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. Ten fakt z powodzeniem można wykorzystać przy drobnych pracach domowych, prosząc dziecko o pomoc. Mały pomocnik poczuje się ważny a jednocześnie będzie to dla niego świetna zabawa.

Ułatwienia czytelności