Dekoracyjne świece zapachowe to stylowy dodatek, który nada ciepła i wniesie piękny aromat do każdego wnętrza. W sklepach możemy znaleźć niemal nieskończoną ilość kombinacji zapachowych oraz przeróżne kształty i kolory świec. Wybór zależy jedynie od naszego gustu oraz budżetu jaki chcemy przeznaczyć na ozdoby.
„Sklepowe” świece kosztują zazwyczaj kilkanaście złotych za sztukę. Ten koszt można znacznie obniżyć, tworząc świeczki zapachowe własnoręcznie. Takie rozwiązanie niesie ze sobą szereg plusów. Poza wspomnianą oszczędnością, możemy stworzyć dokładnie taki zapach, na jaki akurat mamy ochotę, dostosować wygląd świecy do naszych potrzeb, no i ta satysfakcja. Dodatkowo tworzenie świec jest niezwykle relaksującym zajęciem, które z czasem może przerodzić się nawet w źródło zarobku.
Podstawowymi produktami, które będą nam potrzebne do wykonania świec są:
- szklane słoiczki lub inne ozdobne pojemniki (możemy użyć plastikowych kubeczków, np. po jogurcie, które posłużą nam jako forma jeśli zdecydujemy się na świecę bez „opakowania”)
- knot do świec
- stearyna (z powodzeniem możemy użyć starych, zalegających w domu świeczek)
- olejki eteryczne
- wszystko co może posłużyć do dekoracji (nawet zwykły kamyk czy źdźbło trawy zatopione w wosku może wyglądać obłędnie)
Przygodę ze stearynowym rękodziełem możecie zacząć od poniższych propozycji. Powodzenia! 🙂
Świeca cytrusowa
Do jej wykonania będziemy potrzebować plasterków lub skórek pomarańczowych i cytrynowych, stearyny w żółtych kolorach, słoiczka lub plastikowego pojemnika i knotów do świec.
Do słoiczka wlewamy roztopioną stearynę. Następnie umieszczamy w niej skórki lub plasterki owoców i po chwili knot. Czekamy ok. 20-30 min aż całość zastygnie. Jeśli wybraliśmy „odkrytą” wersję świecy, wyjmujemy ją z plastikowej formy. Dekoracja gotowa!
Świeca czekoladowa
W kąpieli wodnej rozpuszczamy kilka kostek czekolady i białą stearynę, mieszając ciągle aż masa stanie się jednolita. Następnie przelewamy ją do słoiczka, a na środku umieszczamy knot. Aby utrzymał się na miejscu, warto przywiązać go do patyczka opartego na brzegach naczynia (jak na zdjęciu poniżej). Tak jak w poprzednim przykładzie, czekamy ok. 20-30 min do zastygnięcia masy. Ciekawym pomysłem jest użycie zamiast słoiczka ładnego ceramicznego kubka.