Pomysły na majówkowy relaks

Wiosna w pełni, dni są coraz dłuższe, przyroda budzi się do życia. Jak co roku z utęsknieniem czekamy na majówkę, chociaż będzie ona nieco inna od tych, do których przywykliśmy. W związku z trwającą pandemią nasze możliwości są ograniczone i np. miłośnicy hoteli nie będą mogli odwiedzić nowych miejsc. Musimy też ostrożnie podchodzić do spotkań w większym gronie. Mimo wprowadzonych restrykcji, możemy majówkę spędzić przyjemnie i bez obaw o nasze zdrowie. Podpowiadamy, jak wykorzystać najbliższe wolne dni, aby zaznać nieco wytchnienia od codziennych trosk.

Po 1. Kontakt z naturą

Nie zamykajmy się w domach. Długotrwałe ograniczenia i izolacja odbijają się na zdrowiu nas wszystkich. W idealnej sytuacji są posiadacze działek za miastem, na których można wypocząć i oddać się np. pracom ogrodniczym. Jeśli nie dysponujecie własnym kawałkiem ziemi, nic straconego. Jest tyle pięknych miejsc, w które możemy się wybrać na wycieczkę rowerową lub po prostu pospacerować na łonie przyrody. W lasach nie ma obowiązku noszenia maseczek, więc można tam odetchnąć pełną piersią.

Po 2. Pandemia pandemią, ale grill być musi 😉

Jak już kiedyś wspominaliśmy, w żartach mówi się, że grillowanie to narodowy sport Polaków. Dla wielu osób to element obowiązkowy każdej majówki, bez którego nie wyobrażają sobie wypoczynku. Również w tym roku nie musimy z niego rezygnować. Pamiętajmy tylko, że spotkania w większym gronie nadal nie są zalecane i powinniśmy nieco ograniczyć ilość zaproszonych osób. Mimo wszystko wirtuozi rusztu nadal mogą oddawać się swojemu ulubionemu grillowaniu. Kilka propozycji potraw z grilla znajdziecie tu: https://abcsenior.com/grillowa-biesiada/.

Po 3. Wideokonferencje

Ostatnie miesiące nauczyły nas korzystania z nowoczesnych technologii w wielu dziedzinach życia. Dlaczego więc nie wykorzystać ich do organizacji spotkań towarzyskich w większym gronie? Za pomocą rozmów wideo można np. wypić kawę z przyjaciółmi z drugiego końca Polski lub nawet świata, grać w różne gry towarzyskie i wymieniać się ploteczkami. A gdyby tak umówić się na wspólnego wideogrilla, którego każdy rozpali przed swoją kamerką? 😉

Po 4. Rozwijaj swoje pasje

To najlepszy i najbardziej uniwersalny pomysł na każdy wolny czas, w którym możemy się zrelaksować. Po prostu róbmy to co lubimy. Niezależnie od tego, czy pasjonuje nas rękodzieło, chcemy się oddać lekturze, czy wypocząć na łonie przyrody. Jeśli naszym ulubionym zajęciem jest wylegiwanie się na słońcu i ogólne leniuchowanie – w porządku. Ten czas jest dla nas i powinniśmy go spędzić tak, żeby nie mieć poczucia zmarnowanych dni.

Ułatwienia czytelności